• DOLAR
  5,3410
  % 0,01
 • EURO
  6,0856
  % -0,07
 • ALTIN
  212,5686
  % -0,04
 • BIST
  92.827,29
  % -1,22
Yüzyılın Başarı Hikayesi

Yüzyılın Başarı Hikayesi

Yüzyılın Başarı Hikayesi

Marie, Sorunlu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelir. Alkol bağımlısı olan annesi bakamayacağını anlayınca 1935 yılında marie’ yi yurda verir ve üstündeki yükü atar. Yurtta bir müddet vakit geçirdikten sonra evlatlık olarak çok saygın bir aileye verilir. Tabi Marie’ nin kaderi önceden yazılmış gibi yeniden kara günler başlar çünkü onu evlatlık alan aile psikopat bireylerden oluşmaktadır. Yıllar yılı Marie’ ye eziyet ederler. Saygın bir aile olduğu içinde kimse Marie’ deki degişimi aileye yükleyemiyordu. Mahsendeki günleri çok kötü geçen marie 17 yaşında bir patlama yaşıyarak felç geçirir.

Yüzyılın Başarı Hikayesi
Yüzyılın Başarı Hikayesi

Felcin tesiriyle halisülasyonlar ve hayali karakterler gören Marie hemen akıl hastanesine yatırılır. Marie yaklaşık olarak 18 yıl bu hastanede kalır. Hastane günleride Marie için iyi geçmez. Çaresizlik ve bunalımda geçen o yıllar taki 34 lü yaşlarındayken doktorlarının yeniden tedavi etmesiyle degişir. Marie aslında bir şizofren degil sadece agır bir depresyon geçiriyordur. Arkadaşları ve tanıdıkları yardımıyla akıl hastanesinden çıkan Marie’ ye artık kendi hayatını kurma fırsatı verilmiştir. Tam olarak 34 yılı boşuna yaşamış olan Marie bu noktadan sonra bir karar alır. Bu karar okumak olur. Doktorlar kesinlikle okuyamaz dedikleri marie, Salem State Üniversitesi Psikiyatri bölümüne girer ve mezun olur. İşler iyi gitmeye başladığı anda Marie’ nin talihsiz kaderi yeniden ortaya çıkar ve Marie kanser olmuştur. Büyük bir azimle kanseride yenmiştir.

[wp_ad_camp_1]

Üniversitede Joe adında akıl hastanesinden çıkmış bir gençle tanışır. Bu genç ile Marie arasında yakınlaşma olur evlenirler. Tabi işler yolunda gittiğinde Marie’nin talihsiz kaderi yeniden gün yüzüne çıkar ve 6 yıl mutlu yaşadığı joe yi kaybeder. Bu kayıp Marie’ ye çok agır gelmiştir ve artık tamamen kendini işine vermiştir. Araştırmalar , tezler, konferanslar her türlü akademik etkinlige katılmaya başlamıştır.

Harward Üniversitesinde master yapan Marie artık dünyaca ünlü bir Psikiyatris olmuştur. Kendiside o noktadan geldiği için işine çok hakim var mükemmel sonuçlar almaktadır. Marie’ nin başarı hikayesinin filmi yapılır.( Nobody Child )

Tabi bu başarılar yetmemiştir ve artık Marie son hamlesini yapacaktır. 58 yaşındaken Masachusetts Danver Devlet Hastahanesine yani her şeyin başladığı noktaya geri döner ama bu sefer oranın müdürü olarak.

Bu başarı hikayesinin nasıl gerçekleştiği konusunda devamlı kendisine sorular sorulur ve bir gün basın açıklamasında “Eğer affetmeyi öğrenmeseydim, bir damla bile gelişemezdim. Yaşamım ziyan edilmiş bir yaşam olurdu. Ve bugün bu hastahaneye yönetici olarak dönemezdim.” der.

[wp_ad_camp_1]

Biz Marie’ dan bu hayatta hiçbir şeyin imkansız olmadığını öğrendik. Yeteri kadar azim ve sabır ile üstesinden gelinmeyecek iş yoktur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10