• DOLAR
  5,3536
  % 0,47
 • EURO
  6,0962
  % 0,79
 • ALTIN
  213,8820
  % 0,43
 • BIST
  92.827,29
  % -1,22
WordPresste Linkler Nofollow Nasıl Yapılır

WordPresste Linkler Nofollow Nasıl Yapılır

WordPresste Linkler Nofollow Nasıl Yapılır

WordPresste Linkler Nofollow Nasıl Yapılır, Arkadaşlar bildiğiniz gibi sitelerimize eklediğimiz linkler ayar yapmadıysak google botları tarafından dofollow olarak algılanır. Peki bu Nofollow ve Dofollow nedir?

Nofollow  çıkış nedeni internet aleminde dolaşan ve her siteye yorum olarak link atan spam botlar yüzündendir. Google bunun farkına vardı ve linkleri nofollow ve dofollow olarak ayırdı. Sizin konularınıza gelen insanların bıraktıkları linkler nofollowdur.  Nofollow olarak verilen bir linkin bağlı olduğu sitenin page rangı degişmez. Bir site ne kadar çok başka siteler tarafından önerilirse o kadar page rankı yüksek olur. Nofollow olarak  eklenen linkler sahibi olduğu siteye pagerank olarak bir etki sağlamaz.

Bir linki dofollow olarak ekliyorsanız “ bu siteye kefil olduğunuzu ve bu sitenin kaliteli bir site“ olduğunu belirtirsiniz. Google eklediğiniz dofollow linkleri böyle yorumlayacaktır. Linkin baglı olduğu sitenin direkt olarak pagerankını etkileyecektir.

Peki seo açısından nofollow linkler işe yaramaz mı?

Seo açısından nofollow linkler pagerankı etkilemese bile google bu linkleri indexler ve o siteyi takip eder. Sitenize seo çalışması yaparken nofollow ve dofollow linkleri birlikte kullanın. Kesinlikle etkisi olacaktır.

Nofollow linkler backlink olarak sayılmaz ama sizi otoritesine katkıda bulunur.

WordPress sitemizdeki Dofollow linkleri nasıl Nofollow Yaparız

Öncelikle Dofollow ve Nofollow bir link yapısını inceleyelim;

<a href=”zorbilgi.com” rel=”dofollow”>zorbilgi</a>

 

<a href=”signin.php” rel=”nofollow”>zorbilgi</a>

Linklerde gördügünüz gibi direkt olarak link yapısına rel’ den sonra nofollow ya da dofollow olarak ekleyerek linkin cinsini belirleyebiliyoruz. Her makalede bu şekilde linkleri nofollow ve dofollow diye ayırmak cidden bizim işimizi çok aksatır bu yüzden wordpressde  otomatik olarak linkleri nasıl nofollow ve dofollow yapacağımızı görelim. İlk olarak indirmeniz gereken wordpress eklentisinin adı “Ultimate Nofollow” .

 

Ultimate nofollow eklentisini  wordpresse kurduktan sonra konularımızdaki link vereceğimiz kelimeye linki ekliyoruz daha sonra üstüne tıklayarak kalem işaretine (düzenleye) tıklıyoruz.

 

Wordpresste Linkler Nofollow Nasıl Yapılır
WordPresste Linkler Nofollow Nasıl Yapılır

 

Düzenleye tıkladıktan sonra çark işaretine(baglantı seçenekleri) tıklayarak eklentimizin arayüzü karşımıza çıkıyor

wordpress nofollow yapma
wordpress nofollow yapma

Eklenti arayüzünden nofollow link  kısmına tik atıp bağlantıyı ekle diyoruz ve bitiyor. Dofollow bir linki nofollow yapmak bu kadar basit.

link nasıl nofollow yapılır
link nasıl nofollow yapılır

 

 

Ultimate Nofollow eklentisiyle ilgili her türlü sıkıntılarınızı lütfen yorum olarak belirtin yardımcı olalım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10
zorbilgi: asdasdas
2018-12-02 23:26:53
GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ NASILDIR – Zorbilgi, Pratik Bilgiler, Yararlı Bilgiler: […] EFT ve HAVALE NASIL YAPILIR? […]
2018-12-02 01:27:52