• DOLAR
  5,3032
  % -0,70
 • EURO
  6,0440
  % -0,75
 • ALTIN
  213,0073
  % 0,86
 • BIST
  93.699,49
  % 0,94
Sınavlarda Nasıl Başarı Elde Ederim

Sınavlarda Nasıl Başarı Elde Ederim

Sınavlarda Nasıl Başarı Elde Ederim

Sınavlarda Nasıl Başarı Elde Ederim,

Eğitim hayatımız boyunca bir çok sınava girer çıkarız bazıları çok iyi geçerken bazıları kötü geçer. Hatta bazen aksilikler yakamızı bırakmaz ve girdiğimiz tüm sınavlar fiyaskoya dönüşür. Birçok kişinin eğitim hayatı bu tarz sınavlar ve sonuçlarıyla geçiyor.

[wp_ad_camp_1]

sinavlarda-nasil-basari-elde-ederim
sinavlarda-nasil-basari-elde-ederim

Etrafımızda ,sınıfımızda ders durumları iyi olan insanları kendimizden hep farklı görürüz. İlk yanıldığımız ve kaybetmeye başladığımız noktada budur. EVET  çok zeki insanlar vardır ama 10 binde birdir yani gördüğümüz bir çok insan bizim gibi normal ve geliştirilmesi gereken bir zekaya sahipler. Zeka öyle bir şeydir ki siz ne kadar yönlendirirseniz o kadar çalışmaya başlayacaktır. Çürümeye bıraktığınız an gerilemeye ve çözüm bulamamaya başlayacaktır.

Düşünmek” bunu kesinlikle bırakmamalıyız. Ne olursa olsun devamlı bir yol bulup düşünmeliyiz.            ” Ben yapamıyorum demeyeceğiz “ben neden yapamıyorum” diye düşüneceğiz. Beynimizi çalıştırdıkça artık olmazlar olmaya başlayacak ve o sınav sonuçları diğerlerinden bir kademe üstte olacak. Şunun garantisini vereyim size hiçbir zaman başladığınız yerde olmayacaksınız.

Şimdi Bir Sınavda Başarı Elde Etmenin Metotları

-Bugun derslerde ne işlediyseniz 20 dakka dahi olsa tekrar edin. Konuyla ilgili soruları yeniden çözün ve bir test kitabından pekiştirme yapın

-Günlük olarak kendinize kriterler belirleyin mesela 50 soru çözecem. Bu kriterler gittikçe zorlaşan şekilde olmalı. Bir noktadan sonra zevk almaya başlayacaksınız buna inanın=)

– Anlamadıgınız konuları 2-3 farklı konu anlatımlı kaynaktan çalışın. Araştırmaktan korkmayın kitapları devamlı kurcalayın. Birilerine sormadan önce kendi sorularınızın cevabını kendiniz bulun.

– Anlamadıgınız konular geldiğinde korkmayın üstüne gidin. Karamsar kesinlikle olmayın hep savaşçı ruhunuzu hatırlayın

– Sınava çalışma süreçleri uzun soluklu ve zorlayıcıdır bu yüzden motivasyonunuzu yüksek tutmaya çalışın gerekirse motivasyon videoları izleyin (ben alt tarafta bir tane sizin için koydum =)

-Digerlerinden farklı şeyler yapın. Onların yaptıklarının üstüne koyun ve avantajı elinizde bulundurun.

-Sonuç beklediğiniz gibi gelmediğinde bu sizi karamsar yapmasın aksine hırslanın “ben bunu haketmedim kimse bana bunu laik göremez

– Bazen kendiniz için yapmak istemezsiniz aklınıza bunlar ailem için sevdiklerimiz için katlanmam gereken engeller diye düşüneceksiniz.

-Bir kere başarının tadını aldıysanız zaten bunu bırakmak istemeyeceksiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-07 12:29:06
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10