• DOLAR
  5,3444
  % 0,07
 • EURO
  6,0784
  % -0,19
 • ALTIN
  212,9817
  % 0,09
 • BIST
  92.827,29
  % -1,22
Rüyamızı Kontrol Etmenin Yöntemleri

Rüyamızı Kontrol Etmenin Yöntemleri

Rüyamızı Kontrol Etmenin Yöntemleri

Rüyamızı Kontrol Etmenin Yöntemleri, İnsanların bazen yaşamlarının en güzel anlarını bazende en kötü anlarını rüyalarında yaşarlar. Rüyada olmaz denilen her şey olabilir. Birde şöyle düşünelim yatmadan önce ne istiyorsak rüyada onu görmek ve yaşamak mükemmel olmaz mıydı?

Öncelikle rüyamızı kontrol etmeden önce uyku sürecini incelemeliyiz;

1-Uykunun ilk aşamasında yani başımızı yastığa koyduğumuzda beynimizde elektriksel dalgalanmalar oluyor. Vucudun salgı mekanizması yavaşlıyor. Yavaş yavaş anormalleşmeye başlıyoruz.

uykumuzun-evreleri
uykumuzun-evreleri

2-Bir sonraki evremiz ise göz kapaklarımızın kapandığı ve ama gözümüzün oynamaya devam ettiği evredir. Gördügümüz rüyada gözümüzün hareketine göre gözlerimiz hareket halindedir. Bu evre REM olarak isimlendirilir.

rem-uykusu
rem-uykusu

3-Başımızı yastığı koyduktan sonra yaklaşık olarka 80 ile 100 dakika arasında bir sürede REM uykusuna geçiş yapıyoruz.

rem-evresi-devam-ediyor
rem-evresi-devam-ediyor

4-Normal insanlar uyku esnasında çok fazla harekete maruz kalırlar. Günlük hayatta yaşadığı olayları uykuda tekrar ederler bunun sonuncunda uykumuzun %30 unu REM uykusu olarak  geçiririz

derin-uyku
derin-uyku

5-Beynimiz uyku esnasında bir çok farklı frekans gönderir. Uyku esnasında çok farklı frekans değerleri alırız. Beyin dalgaların yoğunluğunu fotodan görebiliyorsunuz,

beyin-dalgalari
beyin-dalgalari

6- Peki daha önceden rüyalarını kontrol eden insanların ortak özellikleri nedir?

-Yaratıcı, problem odaklı ,sorumluluk sahibi, hayal gücü geniş insanlardır.

ruyalarini-kontrol-eden-insanlarin-ozellikleri
ruyalarini-kontrol-eden-insanlarin-ozellikleri

7-Peki yukarıda saydığımız özellikleri tam olarak barındırmayan insanlar rüyalarını istedikleri gibi kontrol edebilir mi?

Tabikide evet yazımızı takip ederek kontrol etme yöntemlerini öğreneceksiniz.

ruya-kontrolu
ruya-kontrolu

8- İlk olarak size verebileceğim tavsiye sabah kalktığınızda hemen rüyalarınızı hatırlayıp kâğıtlara yazın. Bu hareketi alışkanlık haline getirin. Olayları en ince ayrıntısına kadar hatırlayın. Beyninizi zorlayın. Bu rüyaları daha sonraki günlerde okuyun ve yeniden hatırlamaya çalışın. Bu yaptıklarınızla beyninize mesaj yolluyorsunuz.

ruyalari-yazmak
ruyalari-yazmak

9-Rüyalarımızı yazdıktan birkaç hafta sonra bu rüyaları yeniden okuyun ve rüyalarını tahlil edin

Rüyalarınız arasında bağlantıları bulun. Devamlı gördüğünüz nesneleri belirleyin ve anlamını çıkarmaya çalışın. Siz bu şekilde rüyalarınızı çözdükçe artık rüyalarınızı yönetmeye başlayacaksınız.

ruya-analizleri
ruya-analizleri

10- Rüyalarımızın bazıları silik bazıları gerçek bir hayat gibi olur. Bunun asıl nedeni vücudumuzun saldıgıladı bir hormondur. Bu hormonun adı melatonin hormonudur. Ayçiçegi, badem gibi yiyeceklerde bol bol bulunur. Bu yiyecekleri tüketmenizi öneririz

ruya-hormonu
ruya-hormonu

 

11-Rüyalarınızda bunun bir rüya olup olmadığını kontrol etmeye alışın. Birgün rüyanızda bu bir rüya dediğiniz an işte sürecin başladığı noktadır. O noktadan sonra artık rüyalarınıza hükmetme vakti yaklaşıyor demektir.

ruya-kontrolu
ruya-kontrolu

12- Peki rüyada olduğumuzu nasıl anlayabiliriz?

Olaylar yaşanırken ara sıra saate bakın ve olayların oluş hızını inceleyin. Bazen olayların çok hızlı olduğunu veya saate bakıp yeniden baktığımızda çok hızlı değiştiğini görürüz o zaman işte rüyada olduğunuzu anlayacaksınız.

ruyada-zaman-kavrami
ruyada-zaman-kavrami

13-Süper güçlerinizi kullanın

Artık yukarıdaki yöntemleri uyguladığımız rüya kontrol aşamasında bir noktaya gelmiş olacağız. Biraz daha ileri seviye olan süper güçlerimizi kullanabiliriz. Bırakıp havada yükselin ya da uçmayı deneyin… Ölümsüz olduğunuzu hissedin kollarınız bacaklarınızı uzasın.

ruyada-super-gucleri-kullanmak
ruyada-super-gucleri-kullanmak

14- Kendinizi tahlil edin

Kendinizi inceleyin ve farklı görmeye çalışın. Hoşlanmadıgınız bir yeri istediğiniz gibi görün eger ki bu gerçekleşiyorsa şu anda o rüyada hakimiyet sizdedir.

ruyada-kendinizi-analiz-edin
ruyada-kendinizi-analiz-edin

15- Beyin Gücünüzü kullanın

Beyin gücünüzle cisimleri hareket ettirin. Oturdugunuz yerden size doğru gelen bir bardağı düşünün.

ruyada-beyin-gucunuzu-kullanin
ruyada-beyin-gucunuzu-kullanin

16- İnsan oglu hayatının 2/3 ünü uyuyarak geçiriyor. Bu çok büyük bir zaman kaybı o zaman neden rüyalarımızı kontrol etmeyelim ki. Gündüz yetiştiremediğimiz işleri, öğrenemediğimiz bilgileri artık rüyamızda halledelim… Kendinizi ve sınırlarınızı zorlayın…

ruyasini-kontrol-eden-adam
ruyasini-kontrol-eden-adam

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10