• DOLAR
  5,3964
  % 1,28
 • EURO
  6,1238
  % 1,24
 • ALTIN
  214,5346
  % -0,07
 • BIST
  92.542,66
  % -1,52
KPSS 6 Ay kala Nasıl Çalışılır

KPSS 6 Ay kala Nasıl Çalışılır

KPSS 6 Ay kala Nasıl Çalışılır

KPSS 6 Ay kala Nasıl Çalışılır, KPSS devlete girmek için kilit bir sınavdır. Bu sınavı kazanmak gerçekten iyi bir çalışma gerektirir. Eğer ki zamanımız 6 ay gibi bir süreyse havlu atmaktansa düzenli bir şekilde çalışırsak bu  6 ay yeterli olacaktır.

[wp_ad_camp_1]

kpss-6-ay-kala-nasil-calisilir
kpss-6-ay-kala-nasil-calisilir

KPSS çift yıllarca merkezi atamalar olurken tek yıl puanlarıyla kurumların tek tek açtığı yerlere başvurulabilir. Örnekle açıklayacak olursak 2016 sınavında aldığınız puanı 2 sene boyuncaki merkezi atamalarda kullanabilirsiniz ama 2017 sınavında alınan puanı sadece o yıl kurumlar eger ki alım yaparsa kullanabilirsiniz merkezi bir atama söz konusu değildir.

FETÖ davasından sonra bir çok kadro boşalmıştır bu yüzden 2016 KPSS  çok önemlidir. 6 ay gibi bir sürede bu sınava çalışmak için yeterli olacaktır.

KPSS 6 Ay Kala Nasıl Çalışmalıyım

-Öncelikle konu eksiklerinizi gidermek için konu anlatımlı kitaplardan tedarik etmeliyiz. Tarih, coğrafya ve vatandaşlık dersleri için özet kitap defterler satılıyor onlardan almalısınız çünkü konu anlatılımlı kitaplarda tarihten örnek verirsek hiç çıkmayacak yerleri dahi çok detaylı anlatıyor bu yüzden geneli kaçırıyorsunuz. Sözel dersleri özet kitap defterlerden çalışmalısınız. Matematik ve Türkçeyi konu anlatımlı kitaptan çalışmalıyız.

[wp_ad_camp_1]

kpss-calisma-taktikleri
kpss-calisma-taktikleri

– Kendinizi bir deneme yapın sonucuna göre bir değerlendirmeye tutun. Bu değerlendirme matematiğiniz çok iyiyse ağırlığı düşük olan tarafa verin. Eger ki her test grubunda kötüyseniz eşit çalışmaya dikkat edin.

– Kötü olduğunuz derslerde yardımlar alın. Etrafınızda  o dersi iyi olan tanıdıklarınızdan yardım alın. Hiçbir zaman yapamıyorum diyerek bırakmayın. Her zaman daha çok çalışın. Yapamadıgınızda daha çok hırslanın ve kendinizi motive etmeyi öğrenin. Burdan 1-2 soru geliyormuş o konuyu zaten anlamıyorum diyerek atlama yapmayın her konuyu detaylı şekilde çalışın.

[wp_ad_camp_1]

KPSS 6 ay kala nasıl çalışır diye kendinize sorun ve bu sınavın sadece psikolojik bir sınav olduğunu unutmayın. Sınava kadar motivasyonunu yüksek tutup çalışmayı bırakmayanların kazandığı bir sınav olduğunu unutmayın. Çok çalışmaktansa düzenli çalışmayı adet edinin ve birgün ölümüne diğer gün hiç çalışmamazlık yapmayın. Günlük ortalama çalışma süreniz olsun benim size tavsiyem 3 saatten az olması.

kpss-calisma-programi
kpss-calisma-programi

-Test çözmeden önce konu tekraklarını kesinlikle yapın. Haftalık 3-4 gün teste başlamadan tekrar yapın. Konuları çok iyi özümsemenize yardımcı olacaktır. Bugun okuyup anlamadığın bir konuyu 2. 3. Tekrarlarda göreceksiniz ki anlayacaksınız.

Baktınız motivasyonunuz çok düşüyor youtubedeki motivasyon videolarını izleyin ben sizin için bir tane alt tarafa ekliyorum.

[wp_ad_camp_1]

-İlk günden son güne kadar yaptığınız tüm denemelerde KPSS ile aynı sürede çözmeye çalışın.

– Son 1 ay kala KPSS nin başladığı saatte deneme sınavına oturun ve aynı saatte bitirin bu sizi sınav stresine alıştıracaktır.

-Günlük 200 sorudan aşağı çözmeyin. Ölü dediğiniz günlerde 200 soru çözün. Tekrar durumuna göre bu sayı arttırabilir ama azaltamazsınız. Sonuç olarak KPSS test sınavından oluşuyor test çözmezsek kazanmamız çok zor.

-Bu sınavda anahtar kelime BIRAKMAMAKTIR. KPSS zorlu bir süreçtir bu konsantrasyonumuzu bozmadan dikkatli bir şekilde hedefimize odaklanmalıyız. Bazen konsantrasyonumuz bozulabilir hemen toparlamak için kendimizi motive etmeliyiz.

– Sonuna kadar savaşmak bu sınav için çok önemlidir. O sene belki taban puan 6-7 puan birden düşebilir ve önceden pes edenlerin hiçbir şansı olamaz ama siz bırakmadığınız için şansınız son ana kadar devam ediyor.

[wp_ad_camp_1]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10
zorbilgi: asdasdas
2018-12-02 23:26:53
GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ NASILDIR – Zorbilgi, Pratik Bilgiler, Yararlı Bilgiler: […] EFT ve HAVALE NASIL YAPILIR? […]
2018-12-02 01:27:52