• DOLAR
  5,3536
  % 0,47
 • EURO
  6,0962
  % 0,79
 • ALTIN
  213,8820
  % 0,43
 • BIST
  92.827,29
  % -1,22
KARABÜKTE CAMİYİ KAPATIP YILLIK İZNE GİDEN İMAM VAKASI

KARABÜKTE CAMİYİ KAPATIP YILLIK İZNE GİDEN İMAM VAKASI

KARABÜKTE CAMİYİ KAPATIP YILLIK İZNE GİDEN İMAM VAKASI

KARABÜKTE CAMİYİ KAPATIP YILLIK İZNE GİDEN İMAM VAKASI, Karabük Valisi Mehmet Aktaş Safranboluyu gezerken rastladığı caminin kapısındaki not dikkatini çekti. Notta imamın camiyi kapatıp tatile çıktığı yazıyordu. Hemen imam hakkında araştırılma başlatılması için emir veren Vali Bey caminin bu şekilde kaç gündür bekletildiğini sordurdu.

safranbolu-eski-cami
safranbolu-eski-cami

Aslın Vali Mehmet AKTAŞ yöreyi gezmesinin nedeni geçenlerde yanan 150 yıllık tarihi konakta inceleme yapmaktı bu sırada olay ceryan etti.

safranbolu-valisi-mehmet-aktas
safranbolu-valisi-mehmet-aktas

Yörede diğer tarihi binaları inceleyip restorasyonlarını kontrol eden Vali Mehmet AKTAŞ, hıdırlık mevkinde bulunan eski tarihi caminin kapısında asılı duran not ile şok oldu. “ Yıllık izin nedeniyle cami ibadete kapalıdır”

Vali Aktaş’ ın kızdığı nokta ise kutsal bir mekanın nasıl bu şekilde kapatılabileceğiydi. İnsanların ibadet ettiği bir yerin kapatılmasının çok saçma olduğunu söyleyen Vali Aktaş şu sözleri gündeme düştü

“İmam gelene kadar namazları müftü kıldırsın bizzat takip edeceğim “ bu sözler ile olayın ne kadar ciddi bir boyutunun olduğunu anlayabiliyoruz.

hidirlik-mevkindeki-eski-cami
hidirlik-mevkindeki-eski-cami

Karabük müftülüğünden gelen açıklama ise camide çalışan İmam hakkında bir soruştrma başlatıldığı bu süreçte başka bir imamı oraya görevlendirdiklerini söyledi.

safranbolu-eski-cami
safranbolu-eski-cami

Müftü BEKTAŞ yaptığı açıklamada;

Hiçbir ibadet yerinin bu şekilde kapatılamayacağını gerekirse yerine görevlendirmeler verilerek devamlı açık tutulanacagını belirtirken bu camide ferdi bir sıkıntının olduğunu ve cami imamının bu şekilde bir notla yıllık izne çıkamayacağını belirtti. Soruşturma sonucunca ise aksaklığın nerden çıktığını bulacaklarını “söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10
zorbilgi: asdasdas
2018-12-02 23:26:53
GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ NASILDIR – Zorbilgi, Pratik Bilgiler, Yararlı Bilgiler: […] EFT ve HAVALE NASIL YAPILIR? […]
2018-12-02 01:27:52