• DOLAR
  5,3032
  % -0,70
 • EURO
  6,0440
  % -0,75
 • ALTIN
  213,0073
  % 0,86
 • BIST
  93.699,49
  % 0,94
Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır?

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır?

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır?

Kaloriferin Daha İyi Isıtması İçin Ne Yapılmalı? Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır? Kalorifer Peteğinin Havasını Alma İşlemi. Kaloriferden Daha İyi Isı Almak Mümkün Mü? Isınmayan Kalorifer Petekleri İçin Kesin Çözüm. Kalorifer Peteği Isınmıyor Ne Yapmalıyım. Kalorifer Peteği Hava Yapmış Ne Yapmalıyım. Peteklerin Havası Nasıl Alınır. Kalorifer Peteğiniz Isınmıyorsa Ne Yapmalı Petek Havası Nasıl Alınır. Kalorifer Peteğinin Yarısı Sıcak Yarısı Soğuksa Ne Yapmalı. Doğalgazlı Evi Daha Kolay Nasıl Isıtırsınız. Odayı Daha Kolay Nasıl Isıtırsınız. Doğalgaz Derecesini Yükseltmeden Evi Nasıl Isıtırsınız. Doğalgazı Az Yakarak Evi Nasıl Isıtırsınız. Odayı Daha Hızlı Ve Verimli Isıtmanın Yolları. Petek Havası Alma

kalorifer.havası.alma
kalorifer.havası.alma

Doğalgazı Az Yakarak Evi Nasıl Isıtırsınız.Kış geldi çattı. Kar yağması için her ne kadar erken olsa da havadaki kar soğuğunu hissetmemek mümkün değil. Bu soğuk günlerde evlerimizi ısıtan kaloriferimiz bizler için çok değerli öyle değil mi? Odun, kömür sobaları, katalitikler geride kaldı yerini tek tuşla çalıştırdığımız konforlu kombiler aldı.

Petek Havası AlmaIsınmak için en çok kullanılan yöntemlerden biri oldu kalorifer. Doğalgazla birlikte kullanılması onu hem çevre dostu yaptı hem de fatura dostu oldu. Artık doğal gaz bağlanmayan ev olmamakla birlikte en çok tercih edilen ölçüt oldu doğalgaz.Kaloriferin Daha İyi Isıtması İçin Ne Yapılmalı

Kalorifer Peteğiniz Isınmıyorsa Ne Yapmalı.Kış aylarında, sadece, perdenin kaloriferi kapatmayacak şekilde asılması bile, ısınma giderlerini büyük oranda azaltıyor.Isınmayan Kalorifer Petekleri İçin Kesin Çözüm

Kalorifer Peteği Hava Yapmış Ne Yapmalıyım.Doğalgaz zamlarından daha az etkilenmek ve kalorifer ısısından fazlaca yararlanmak için evde yapılabilecek tavsiyeler var. Kaloriferinizi ara sıra kontrol ettiğinizde peteklerin üst taraflarının ısısının düşük olduğunu görürsünüz. Bu durum evinizin ısınmasına engel olur. Kaloriferdeki ısınma sorunu nasıl çözeriz? Kalorifer peteklerinin üst taraflarının ısısının düşük olmasının sebebi kalorifer peteklerindeki birikmiş olan ve dışarıya atılamayan havadır.

Kalorifer peteklerindeki hava, hem doğalgaz faturanıza yansır, hem de ısının kaybolmasına neden olur.

Evinizde ve iş yerinizde kombi peteklerinin daha kolay ve hızlı ısıtması için ne yapabilirsiniz?

Cebinizden çıkan kabarık doğalgaz faturalarına son. Bu yöntemle hem keseniz hem eviniz ısınacak.

Kalorifer Peteğinin Havası Nasıl Alınır?

Eviniz de işyeriniz de ısınmıyorsanız peteklerinize dokunun, kombi peteklerinin bir tarafı ısınıyor bir tarafı ısınmıyorsa bu kalorifer peteklerinde hava olduğunu gösterir. Kalorifer peteklerinin havasını almak son derece basit bir işlemdir ve bu gibi durumlarda servis çağırmanıza gerek yoktur.

Öncelikle peteğinizin hava yapıp yapmadığını nasıl anlarsınız ona bakalım.

DAHA ZAYIF VE UZUN GÖRÜNMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Kalorifer peteğinin havasını alma işlemi

 1. Kombiniz kalorifer modunda açık olduğuna bakın ve ardından peteklerin ısınması için yarım saat bekleyin.
 2. Peteğinizin üst ve alt kısmındaki ısıyı elinizle kontrol edin. Peteğin üst kısmı alt kısmına oranla daha soğuksa peteğiniz hava yapmış demektir.
 3. Peteğin havasını almak için yanınızda bulunduracağınız malzemeler temin edin. Kalorifer peteğinin havasını almak için; purjör anahtarı ya da düz tornavida(nalbur dükkanından temin edebilirsiniz), kova, yer bezi (su geldiğinde önlem amaçlı kova ve yer bezi)
 4. Peteğin sağ ya da sol üst köşesinde yer alan pürjör denen alan peteğinizin havasının alınmasını sağlamak için yer alan kısımdır. Peteklerinizin havasının alınma işlemini buradan yapmamız gerekir.
 5. Kalorifer peteğindeki havayı alabilmek için, öncelikle pürjör anahtarını ya da düz tornavidayı purjör kör tapasının bulunduğu başlığa takarak, sola doğru çeviriniz, orada bulunan ufak delikten hava dışarı çıkacaktır.
 6. Kalorifer peteğindeki havayı alırken hava basıncıyla petekten su çıkma durumu normaldir, endişelenmeyin.
 7. Gevşetme sırasında su geldiğinde etrafa su sıçramaması için bir kova veya kabı purjör tıpasının tam altında tutun. Yere dökülen suların parkenizi kabartmaması için yer beziyle silin.
 8. Petekteki havayı alırken kombinizin suyunda azalma olacaktır. Bunu için tüm peteklerdeki hava alma işlemi bittikten sonra kombinize su takviyesi yapmayı UNUTMAYINIZ.
 9. Petekteki havanın bitip bitmediğini nasıl anlarız? Havanın bitip bitmediğini, su gelmeye başlamasıyla anlayabiliriz. Yani, petek içinde bulunan hava tamamen boşaldığında, ardından su gelir. Su gelmesi, petekte bulunan havanın tamamen boşaldığını gösterir.
 10. Peteklerde oluşan havanın boşaltılması için kullanabileceğiniz en uğraşsız ve en pratik yöntem budur.

Peteklerin Havası Nasıl Alınır

Peteklerin havasını aldığımız halde hala ısınma problemi devam ediyorsa kalorifer peteğinde farklı gibi bir sorun oluşmuş olabilir. Peteklerin gözeneklerinin tıkanmış olması da peteklerin havasının alınmasına rağmen ısınma problemine yol açar.

Bu durumlarda petek temizlemek için profesyonel ekip tarafından profesyonel cihazlar ve kimyasallarla müdahale uygulanır. Bu sorunun özümü için muhakkak donanımlı ve eğitimli kişilere başvurunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10