• DOLAR
  5,3032
  % -0,70
 • EURO
  6,0440
  % -0,75
 • ALTIN
  213,0073
  % 0,86
 • BIST
  93.699,49
  % 0,94
İnternetten Para Kazanma Yalanı

İnternetten Para Kazanma Yalanı

İnternetten Para Kazanma  Yalanı

internetten para kazanma yalanı
internetten para kazanma yalanı

İnternetten Para Kazanma  Yalanı, Günümüz dünyasında herkesin merak ettiği ve  yapmaya çalıştığı şey internet üzerinden para kazanmak hatta zengin olmaya çalışmak. Birazcık mantıklı düşünerek bunun ne kadar asılsız ve boş bir hayal olduğunu anlamak hiçte zor değil. İnternet bize ancak daha çok insana hitap etmemizi sağlar sadece internet üzerinden para kazanmak diye bir şey yoktur.

Düşününki evde yaptığınız el dokumalarını satmak için müşteri arıyorsunuz ve bunun için interneti kullanıyorsunuz , bu şekilde interneti kullanıyorsanız doğru yoldasınız ama kendi işinizi bırakıp internette para kazanılıyormuş diyip bu sektöre girmek yüzde 90 hüsranla sonuçlanacaktır. Çünkü mal ve hizmet üretmeden sadece internet üzerinden para kazanmak uzmanlık ister bunuda elde etmek için hem yeteneğinizin  hemde zamanınızın olması gerekir.

İnternetin yaygınlaşmasıyla bazı oluşumlar para kazanma vaadiyle  bu işte hiç tecrübesi olmayan bir çok kişiyi internet sektörüne sokarak başarısız insanlar yaratmıştır ve bu yüzden internet sektörüne Türkiye’de çok iyi bakılmamaktadır.

İnternetten Para Kazanılmaz mı?

İnternetten para kazanmak istiyorsanız 3 yol vardır;

 • Satış ortaklığı
 • Makale Yazarı olmak
 • Blog unuzu oluşturup uzmanlık alanınızda yazı yazmak

 

 1. Satış ortaklığı: Satılması gereken bir ürün vardır ve siz bu ürünü satılmasına aracılık ederek yani müşteri bularak sizde para kazanırsınız. Komisyonculuk gibi düşünebilirsiniz.
 2. Makale yazarı olmak: Bir sitede editör olarak makale yazarsınız ve sitenin hitlenmesinde payınız olur. Belirlediğiniz şartlara göre makale başı ücretinizi alırsınız.
 3. Blog oluşturmak: Uzman olduğunuz bir alanda blog yazarak sitenizi hitlendirirsiniz ve siteniz gerçekten aranan bir site olduğunda google adsens reklamları alarak tıklanma başı para kazanabilirsiniz.

Bu saydığım yöntemleri doğru bir şekilde uygulayıp başarısız olma ihtimalide çok yüksektir. Dediğim gibi seçtiğiniz sektör, seçtiğiniz alanda yeteneğiniz, sosyal medyayı kullanma potansiyeliniz, azimli ve sabırlı oluşunuz gibi çok fazla değişken var. Bu değişkenlerin hepsini olumlu olarak siteye yansıtabilmek işte bu yetenektir .

Şöyle bir örnek vereyim google en çok ihtiyaç gideren siteleri ilk sayfasına alır ve ilk sayfa sadece 10 site barındırır. Bu 10 sitenin bazıları ” paranın gücünü kullanarak kaliteli diğer sitelere reklam vererek” o noktaya gelirler geriye kalan 3-5 sitelik yeride ” gerçekten kaliteli içerik giren bu işte başarıya odaklı çalışan siteler” alacaktır. Siz bir site kurduğunuzda unutmayın ki böyle sitelere rakipsiniz.

Satış Ortaklığı sistemini ortada gerçek ürünler varsa önerebilirim ama yok site satmakmış, indirim kartı satmak vs gibi gerçekten ürün olmayıp sadece hukuki olarak kendilerini aklamak için ürün satıyoruz imaji verip insanların paralarını alan sistemlere girmeyin. Bu sistemler sadece sizin paranızı almaya odaklıdır. Hayatında websitesi olmamış birine website satarak para kazanacaz diyip 2 günde bu işe sokup parasını almak bence hırsızlık. Yukarda bahsettiğim gibi insanları bilmedikleri alanlara sokarsanız mutsuz ve başarısız insanlar yaratırsınız.

Peki Bu Makaleyi Yazan Adam Bu İşten Para Kazanıyor mu?

Aklınıza muhtemelen” Bu makaleyi yazan adam bu işten para kazanıyor mu ? Kazanıyorsa ne kadar kazanıyor?” gibi sorular gelebilir.

Evet arkadaşlar ben internet sektöründen para kazanıyorum ama tek bir alandan değil internet üzerinden yaptığım işler;

-Site Tasarım (anahtar teslim)

-Site Optimizasyonu

-Adsens Reklamları

-Banner Reklamlar

-Tanıtım Yazıları

-Logo Tasarım

-Afiş Tasarım

Bu saydığım tüm sektörlerde güncel olarak hizmet veriyorum ve para kazanıyorum. Şuna inanınki öyle uçuk paralar kazanmıyorum. İnsanlara bu sektöre sokarken kesinlikle çok para kazanacaksınız değil çok emek verirseniz karşılığını alacaksınız diyerek yönlendiriyorum.

Makale satma işi wmaraci.com veya r10.net gibi website sektöründe Türkiye’ nin öncüleri olan sitelerde ücret karşılığı makalelerinizi satabilirsiniz. Benim pek önerdiğim bir yol değil kendi sitenizi açıp kendi yazılarınızı yayınlamak en güzelidir. Tabi site açmak için gerekli peşinatı bu şekilde sağlayabilirsiniz

İnternette Dolaşan Bir Başka Para Kazanma Yalanıda

internetten para kazanma yalanları
internetten para kazanma yalanları

Anket doldurarak para kazanmak, hatta sloganı şu şekilde olur “ Günlük 1-2 saat ayırarak 100 dolar kazanabilirsiniz”. Bu sistemlere meraktan kayıt olabilirsiniz ve anketleri doldurabilirsiniz ama daha kayıt aşamasında 3-5 tane anket doldurmanız gerekiyor. Daha sonra 100 dolar gibi bir rakama ulaşınca paranızı çekebileceğinizi öğreniyorsunuz. Tabi azimle devam ediyorsunuz ama vaat edilen paraya hiçbir zaman ulaşamıyorsunuz.

Şu yazımdan çıkarabileceğiniz en önemli ders , internet sektöründen para kazanılabilir ama bunu herkes kazanamaz. Yetenek, sabır, azim ve bilgi bir arada olursa internet sektöründe sizlere başarılar dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-07 12:29:06
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10