• DOLAR
  5,3302
  % -0,19
 • EURO
  6,0700
  % -0,33
 • ALTIN
  212,6997
  % 0,22
 • BIST
  93.473,80
  % 0,70
Google Optimizasyonu Nasıl Yapılır ?

Google Optimizasyonu Nasıl Yapılır ?

Google Optimizasyonu Nasıl Yapılır ?

Google Seo Çalışması

Google Optimizasyonu Nasıl Yapılır ?, Google SEO çalışmaları başka arama motoru optimizasyon işlemlerine göre daha çok ehemmiyet arz etmektedir. Çünkü arama motorları bölgeında en çok tercih edilen isim Google’dır ve binlerce marka burada yarış bölgesindedir. Bu sebeplerden dolayı Google Arama algoritmasını derli toplu olarak yenilemekte ve karmaşıklaştırmaktadır ki doğru neticelere hileler ile karışmadan ulaşılabilsin. Google SEO Optimizasyonu yapabilmek amacıyla belli kıstaslara ehemmiyet verilmelidir ve sitenin içeriği bu özelliklere göre hazırlanmalıdır.

 

 

google-optimizasyonu-nasil-yapilir
google-optimizasyonu-nasil-yapilir

Bu bulgular ışında “GoogleSEO nedir?” sorusuna kolaylıkla yanıt vermek mümkündür. Öncelik ile Google SEO Optimizasyon prosedürü bölgesinda ilgi edilmesi gereken ve genel bilinirliğe sahip birtakım titiz noktalar vardır.

 

 

 

 

 

-Domain Adı
-Domain Yaşı
-Web Site Tasarım
-Web Site Aktif Yaşı

-Kesintisiz Hosting
-Site Ziyaretçi Sayısı
-Sayfa Dışı Linkler
-Sayfa İçi Linkler
-Meta Title
-Meta Description
-Meta KeyWords
-HTML Tag Kullanımı

-Hatasız Kodlama
-Kaliteli Dizinlere Eklenme  

GÜZEL BİR SİTE İÇİN ÖNERİLER!

Google SEO çalışması yapar iken belli başlıklara ilgi edilmelidir. Site içeriği, yazım dili, dizayn rengi ve daha pek çok husus öneriler arasında yer alır ve hazırlanırken her birine özen gösterilmelidir.

Sitedeki İçeriğe dikkat edin

Bir sitenin dizaynı ne kadar güzel olursa olsun içeriğinin kullanıcı yönünden yararlı olması gerekir. Aradığı bilgiye ulaşabiliyor mu, içerik birbiriyle uyum işaret ediyor mu ve menülere rahat rahat ulaşılabiliyor mu? Eğer bu suallere “evet” diyerek yanıt verebiliyorsanız SEO amacıyla başarılı bir ismi atmış olursunuz.

Renk Seçimi

Sitenin webdizayn prosedürü yapılırken ilgi edilmesi gereken en mühim husus renk seçimidir. Zira bu seçim hem ilgi çekici ve gösterişli olması gereklidir hem de göz yormamalıdır. Bilhassa yazıların basitçe okunabilmesi mühimdir.

Kodlamalara Dikkat Edin

Sitelerin görünmeyen yüzü ilgi çekilen bir başka haldur. Kodlama prosedüründe eğer bir kusur varsa ön sıralarda çıkmak gerektiğince zordur. Bu sebeple kontroller yapılmalı ve dünya standartı olarak kabul edilmiş olan W3.Orgkullanılmalıdır.

Fotoğrafları tanıtmak

Google’ın fotoğraflara baktığında ne olduğunu anlaması ve tanıması amacıyla sizin yol haritası çizmeniz gerekir. Bunun içersinde resimlere alt=”” kodunu oluşturmanız yeterlidir. Bu saye de Google’da ön sıralarda gözükmeniz kolaylaşacaktır.

Linkleri İsim Verin

Google’ın hazırladığınız siteyi anlayabilmesi isimler verilmesi gerekir. Bu hal linkler içersinde gereklidir. Link oluşturduğunuzda title seksiyonuna hususyu özetleyen bir isim vermek hem işinizi basitleştirecek hem de artı puan almanıza yardımcı olacaktır.

Backlink Kazanmak

Arama motorlarında yer alan milyarlarca sitenin sizin adresini yayınlamasına backlink denir. Bu halde ilgi edilmesi gereken en mühim husus değişim yaptığınız sitelerin kalitesidir. Sektörel olarak bölge olmanız, site içeriğinin düzgün hazırlanması, yazıların bilgilendirici olması gibi noktalar gerektiğince mühimdir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10