• DOLAR
  5,3474
  % 0,36
 • EURO
  6,1074
  % 0,97
 • ALTIN
  213,6176
  % 0,42
 • BIST
  92.827,29
  % -1,22
Dünya’nın En Tehlikeli Yolları

Dünya’nın En Tehlikeli Yolları

Dünya’nın En Tehlikeli Yolları

 Hindistanda  Rohtang Geçidi

Rohtang Geçidi-
Rohtang Geçidi-

Bu geçit Hindistan’ da bulunup Hindistanlılar tarafından ölüm yolu olarak nitelendirilmiştir. 2010 yılında 250 turist buraya geziye gider ve mahsur kalırlar. Adını ne kadarda hakettiğini siz düşünebilirsiniz. Rohtang “ceset” demektir. Kışın yol tamamen kapanır ve yolun tam olarak neresi olduğunu kestirmek için karayolları sorumluları yolları internet üzerinden gps aracılıgıyla bularak karı kaldırırlar. Bu olay her sene tekrar etmektedir. Bu yol 4000 metre yükseliginde bulunuyor ve Himalayaların dogusundadır.

Çin’ de Bulunan Guoliang Geçiti

Çin' de Bulunan Guoliang Geçiti
Çin’ de Bulunan Guoliang Geçiti

Guoliang Geçitine gelebilmek için saatlerce yürüyüp dağa tırmanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Buraya yol yapılmasının imkansız olduğunu öne sürere Çin Hükümeti buraya yol yapılmayacagını bildirmiş. Bunu duyan köylüler kendi imkanlarıyla yapmaya karar vermişlerdir. Bu kararın artından 5 sene boyunca köylüler kendi imal ettikleri patlayıcılar ile dagı delip 1.5 km ve eni 3.5 metre olan bir tünel açmışlar. Yapım aşamasında 20 kişi ölmüştür ama köylüler tünel inşaatını devam ettirmiş. Yagmurlu havalarda tünel suyla dolup ölüm kaçınılmaz bir hal alıyor.

Romanya Transfagarasan Yolu

Romanya Transfagarasan Yolu
Romanya Transfagarasan Yolu

Romanya Transfagarasan yolundan nefret etmek için sadece bir kere bu yoldan geçmeniz yeterlidir. 100 km civarında her saniye vites degişmeniz gereken aşırı derecede virajlı bir yoldur. Transfagarasan yolu Moldoveanu ve Negoi dağlarını birbirine bağlıyor.

Avustralya Eyre Otoyolu

Avustralya Eyre Otoyolu
Avustralya Eyre Otoyolu

Avustralya Eyre Otoyolu, bomboş gözüken bu yol akşam saatlerinde kanguru ve deve islasına uğruyor. Gece yolluculuk yapmanın aşırı zor olduğu bu  yol kazalarıda beraberinde getiriyor. En güzel yönü ise geceleri muhteşem bir gökyüzü sizi bekliyorç

Sibirya Kemik Yolu

Sibirya Kemik Yolu, doğu sibiryalılar tarafından sadece “yol” olarak nitelendirilir. Bunun nedenide başka anayolun olmamasıdır. Bu yola kemik yolu denmesinin nedeni Stalin siyasi suçluları bu yolun yapımında çalıştırmıştır. Çalışmayı reddedenler ve yavaş çalışanlar anında vurulmuştur. -70 dereceye varan soguklarda ölenlerde azımsanamayacak kadar çoktur. Bu ölenler bu yolun altında yatmaktadır. O yüzden kemik yolu denilmiştir. 2000 km lik bu yol şu an bile Dünyanın en soguk yoludur. Yazın bile kar yagmaktadır. Bu yolda herhangi bir nedenle arabanız arızalanırsa büyük ihtimaller donarak öleceksiniz.

Madagascar National Road 5

Madagascar National Road 5
Madagascar National Road 5

Madagascar’ da bulunan national road5 yolu dünyanın en kötü yolu olarak görülmektedir. Yol üzerinde çamur kütlelerinden, çökmüş köprülere, kaya kalıntılarına, heyelan ile gelmiş birikinlere rastlanılmaktadır. Bu yolda seyahat edenler kesinlikle araba tamirinden iyi anlaması gerekmektedir. Zira yolun 5. km sinde arabanız arıza yaptıgında yolda kalmayın. 150 km lik bu yol yaklaşık 1 gün sürmektedir ve yagmur yagdıgında bu süre 1 ayı bulmaktadır. Çünkü yagmurlu havada tam bir bataklık olmaktadır.

Nepal Prithvi Otoyolu

Nepal Prithvi Otoyolu
Nepal Prithvi Otoyolu

Nepal Prithvi Otoyolu, dünyanın en güzel yollarından biridir. Muazzam bir doga güzelliği bulunan yolun aynı zamanda çok fazla tehlikesi vardır. Uçurumun kenarında yolculuk ederken aşagı baktıgınızda araba çöplügünü göreceksiniz. Yüzlerce araba bu uçurumlu yoldan kayarak uçuruma yuvarlanmıştır.

Bayburt Yolu

Bayburt yolu
Bayburt yolu

Tüm anlattığım yolları unutun ve hepsinden kat ve kat daha tehlikeli olan bir yoldan bahsediyoruz. Bayburt yolu Soganlı Dagının eteklerinde bulunuyor. Bolivyadaki ölüm yolundan çok daha tehlikeli olduğu anlaşıldı. Bazı virajları tek seferde dönmeniz imkansızdır. Rus askerleri tarafından yapılmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10
zorbilgi: asdasdas
2018-12-02 23:26:53
GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ NASILDIR – Zorbilgi, Pratik Bilgiler, Yararlı Bilgiler: […] EFT ve HAVALE NASIL YAPILIR? […]
2018-12-02 01:27:52