• DOLAR
  5,3023
  % -0,72
 • EURO
  6,0538
  % -0,59
 • ALTIN
  212,9548
  % 0,88
 • BIST
  93.699,49
  % 0,94
DİYARBAKIRDA’DA KALLEŞÇE SALDIRI

DİYARBAKIRDA’DA KALLEŞÇE SALDIRI

DİYARBAKIRDA’DA KALLEŞÇE SALDIRI

DİYARBAKIRDA’DA KALLEŞÇE SALDIRI, DİYARBAKIR BAROSU Başkanı,  Tahir ELÇİ ve bir Polisimiz kalleşçe şehit edildi. Olay Diyarbakır barosu açıklama yapacağı sırada polisler tarafından durdurulan ve içinde  teröristlerin bulunduğu araçtan ateş açıldı. Acilen Valiliğin aldığı karar doğrultusunda 13.00 dan itibaren dışarı çıkma yasağı uygulandı.

Tahir ELÇİ’YE SALDIRI NASIL GERÇEKLEŞTİ

tahir elçi öldürüldü
tahir elçi öldürüldü

Diyarbakır barosu basın açıklama için 4 Ayaklı Minare’de buluştu ve Tahir ELÇİ tamda açıklamalarını yaparken olay ceryan etti. Saldırı anında Tahir ELÇİ ve bir polisimiz hayatını kaybetti. Tahir ELÇİ’nin kalbi 2 kere çalıştırılsada 3. kez çalıştırılamayarak hayata veda etmiştir.

Açıklamanın yapıldığı  4 ayaklı Minare’nin seçilmesi aslında rastlantı değildi. Çünlü burası İslam’daki  4 mezhebi temsil ediyor kardeşlik ve barışın bir simgesiydi. Bu nokta ilk defa saldırı almamıştı o hafta içersinde yeniden pkk lılarla güvenlik güçleri arasındaki çatışmada hasar görmüş ve yeniden sokağa çıkma yasağı İlan edilmişti.

Diyar BakıR Baro Başkanı Tahir ELÇİ basın açıklamasını yapmasının ardından duyulan silah sesleriyle gazeteciler ve avukatlar kendilerini yerde buldu. Bir panik havasıyla etrafa dağılan halk ve esnaf büyük korku yaşadı. Anında cevap veren güvenlik güçleri PKK’lıların peşini bırakmayıp saldırganların ardına düştü.

ELÇİN’İ vuran kişi elinde tabancayla koşarak uzaklaştığı görüldü. Hafif sakallı ve ince yapısıyla hemen robot resmi yapılıp Diyarbakır’da aramalara başlandı.

Daha sonra ceryan eden çatışmalarda 3 polis ile 1 gazeteci  yaralandı.Çatışmaların şiddetli olmasından dolayı bölgeye uzun süre ambulans giremedi ve yaralılara müdehale edilemedi.

Üzerinde Silah Vardı Ama Kullanamadı

Bir görgü tanığının anlatımına göre;

“Olayın geçtiği yerde balıkçılarbaşı tarafından iki kişi silahlarını ateşleye ateşleye geldiler. Dikkatler diğer taraftayken çaprazdan başka bi grupta silahlarını ateşleyerek meydan çapraz ateş altında bırakıldı. Bu sırada ELÇİN ensesinden vurularak yere yığıldı.”

Tahir ELÇİN KİMDİR?

Tahir ELÇİN 1966 Cizre doğumlu iki çocuk babasıydı.İlk ve Ortaöğretimini burda tamamlamıştır. Avrupa Hukuk Akademisinde uluslar arası ceza hukuku eğitimi görmüş ve bir çok uluslar arası toplantıda konuşmacı ve katılımcı olarak bulunmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10