• DOLAR
  5,3032
  % -0,70
 • EURO
  6,0440
  % -0,75
 • ALTIN
  213,0073
  % 0,86
 • BIST
  93.699,49
  % 0,94
ÇÖP KOVASI KOKUSUNU NASIL YOK EDERİM?

ÇÖP KOVASI KOKUSUNU NASIL YOK EDERİM?

ÇÖP KOVASI KOKUSUNU NASIL YOK EDERİM?

Çöp Kokusuna Son, Çöp Kovası Kokusuna Kesin Çözüm, Çöp Kovası Kokusu Nasıl Giderilir, Çöp Kovasındaki İstenmeyen Kokular, Kokan Çöplere Çözüm, Çöp Kutusu Kokusu Nasıl Giderilir, Çöp Kovası Temizliği, Mutfaktaki Kötü Kokulara Son, Evdeki Kötü Kokular İçin Çözümler, Mutfaktaki Kötü Kokuları Nasıl Gideririm, Kötü Kokuları Gideren Kesin Çözüm, Kokan Çöplere Çözüm, Çöp Kokusuna Pratik Çözümler, Çöp Kovanızın Kokusunu Yok Edin, Çöp Kovası Kokusunu Nasıl Giderilir, Çöp Kokusuna Çözüm, Çöp Kokusunu Gidermek, Çöp Kokusunu Önlemek, Çöplerin Kokmaması İçin Ne Yapmalıyız

çöp kokusunu nasıl yok ederim
çöp kokusunu nasıl yok ederim

Çöp kovasındaki istenmeyen kokular dediğimizde hepimizin burnumuza bilindik kokular gelmiştir. Çünkü mutfakta elimizin altında her daim işimizi gören kurtarıcımızdır çöp kovaları. Soğan kabuklarıyla, yemek kalıntılarıyla, artık ve bozulmuş gıdalarla elimize gelen her şeyi attığımız çöp kovalarımızdan zamanla istenmeyen kokular oluşacaktır.

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Çöp Kokusuna Çözüm Evinizin her köşesini titizlikle temizleyip dezenfekte etmenize rağmen kötü kokulardan kurtulamıyorsanız bir de çöp kovanıza bakın. Burnumuza gelen rahatsız edici ve ağır bir koku ise muhtemelen mutfağınızdan yayılan çöp kokusudur.

Çöp Kokusunu Önleme Kötü kokan çöp kovasına çözüm ile aynı zamanda oluşacak sinek, böcek hatta fareleri de engellemiş olacaksınız.

Çöp Kokusuna Son Çöp kokusuna pratik çözümlerle, çöp kovanızın kokusunu tamamen sıfırlayabilir, evinizde hijyeni sağlayabilirsiniz. Çeşitli yöntemlerle çöp kokusunu azaltmak hatta çöp kokusunu tamamen ortadan kaldırmak mümkün.

ÇÖP KOKUSU NASIL YOK EDİLİR?

Çöplerin Kokmaması İçin Ne Yapmalıyız

Evimizin Mis Gibi Kokması İçin Ne Yapmamız Gerekir bunu hepimiz bilmek isteriz. Bunun için evimizde kullandığımız çöp kovalarının kullanım şartlarını bilmemiz gerekir. Evimizdeki her eşyanın bir kullanım kılavuzu olduğu gibi, aslında çöp kovalarının da kullanımında dikkat edilmesi gereken kurallar var. Bu kurallara uyarak çöpten gelen pis kokuları engelleyebiliriz.

Çöp Kokusuna Kesin Çözüm

Çöp kovasının kokusu ortadan kaldırmak yerine çöp kovasının kokmamasını sağlamak çöp kokuları için kesin ve net çözüm olacaktır. İşte kolaylıkla uygulayacağınız pratik çözümler:

ÇÖP KOKULARINI GİDERMEK İÇİN NE YAPMALI

Çöplerin kokmaması için Çöp kovanıza her gün temiz poşet ya da kokulu poşet takmanıza rağmen hala kötü kokulardan kurtulamadınız mı? Çöp kokularından kurtulma yollarını denemeniz için hala geç kalmış sayılmazsınız. İşte sizlere çöp kokularına son dedirtecek yöntemler:

Çöp Kovası Temizliği

Çöp kovası temizliği Öncelikle işe çöp kovalarının temizliği ile başlayalım. Çöp kovanızı rahatça temizlemek için banyo ya da balkonunuzu kullanabilirsiniz. Çöp kovaları çeşit çeşittir, tek kovalı, çift kovalı, pedallı vs. Eğer elinizdeki çöp kovasının iç kovası varsa temizliğe buradan başlayabilirsiniz.

Çöp Kovalarının Kokusunu Yok Etmek İçin Çöp kovasını temizlemek kötü kokulardan arınmanın ilk adımıdır. Çöp kovanızın başta iç kovası olmak üzere dış kovası, pedalı, kapağını sırayla yıkamanız gerekir. Çöp kovasında hijyen sağlamak için; kovanın tüm malzemelerini çamaşır suyu, sirke, karbonat ya da varsa boraks ile yıkayabilirsiniz. Temizlik için kullanacağınız malzemeleri birbirine karıştırmadan kullanmaya dikkat ediniz. Kimyasallar karıştırıldığı takdirde sağlığınıza ve çöp kutunuza zarar verebilir. Çöp kovanızın tüm parçalarını yıkadıktan sonra bol suyla arındırın ve kurumaya bırakın.

Çöp Kovasının Yeri

Çöp Kokusuna Pratik ÇözümlerÇöp kovasını elimizden geldiğinde açık alanda bulundurmamız kötü kokuları önlemek için bir yol olabilir. Çöp kovasını, balkon gibi hava alan bir alana yerleştirmeniz kötü kokuların ev içinde dağılmasını önleyecektir.

Çöp Poşeti

Çöp Kovanızın Kokusunu Yok EdinÇöp kovanızın hijyenini sağlamak için her gün yeni temiz poşet takmanızı öneririz. Çöp poşetinizin değişimini gün içerisinde en az 1 kez mutlaka yenileyin. Çöp poşetine para vermek istemeyebilirsiniz fakat; market, pazar poşetleri kullanmanız poşet dibinde oluşan deliklerden sızıntı oluşumuna neden olacaktır. Market, pazar poşetleri ince ve delik olabilir. İnce, sızıntı yapan ve hava alan bu poşetler yerine çöp poşeti kullanmanız daha doğru bir tercih olacaktır.

Sıvı Çöpler

Çöp Kovası Kokusuna Kesin Çözüm Çay, sulu yemek atığı vs. gibi sıvı atıklar çöpünüzün bakteri oluşumunu arttırıp kötü koku ve sızdırma olasılığını artıracaktır. Çöp kovanıza bu gibi sıvı atıkları direkt atmak yerine süzdürerek atmayı denemeniz daha doğru olacaktır. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey orta ya da büyük boy bir süzgeç. Lavabonuzun içinde her zaman bulundurmayı alışkanlık haline getirdiğiniz süzgeç gün içinde mutfakta birçok işinizi kolaylaştıracaktır. Çay çöpü, sulu yemek atığı veya soyduğunuz meyve, sebze ve yiyeceklerin çöpünü süzgeç içine koyarsanız, fazla suyu süzülecektir. Böylece çöp kovanıza sadece katı kısımlarını atıp olası sızmayı ve kötü kokuları engellemiş olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-07 12:29:06
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10