• DOLAR
  5,3023
  % -0,72
 • EURO
  6,0538
  % -0,59
 • ALTIN
  212,9548
  % 0,88
 • BIST
  93.699,49
  % 0,94
ÇÖP KOKUSUNA PRATİK ÇÖZÜMLER

ÇÖP KOKUSUNA PRATİK ÇÖZÜMLER

ÇÖP KOKUSUNA PRATİK ÇÖZÜMLER

ÇÖP KOKUSU
ÇÖP

Çöp Kokusuna Pratik Çözümler, Çöp Kokularını Gideren Kesin Çözümler, Çöp Kokusuna Çözüm, Çöp Kovası Kokusuna Kesin Çözüm, Çöp Kovası Kokusu Nasıl Giderilir, Çöp Kovasındaki İstenmeyen Kokular, Kokan Çöplere Çözüm, Çöp Kutusu Kokusu Nasıl Giderilir, Çöp Kovası Temizliği, Çöpteki Kötü Kokulara Son, Mutfaktaki Kötü Kokular İçin Çözümler, Mutfaktaki Kötü Kokuları Nasıl Gideririm, Kötü Kokuları Gideren Kesin Çözüm

Çöp Kovası Kokusuna Kesin Çözüm

Çöp kovamızın temizliğini yaptıktan sonra sıra geldi çöp kovasının temiz kokmasını nasıl sağlayabiliriz sorusunun yanıtına. Temiz çöp kovasını muhafaza etmekle işe başlayabiliriz. Çöp kovasının istenmeyen kokusunu nasıl tamamen ortadan kalkar? Birkaç yöntemle gelin çöp kovalarını mis gibi kokutalım.

ALIŞKANLIK KAZANMANIN KOLAY YOLLARI

Çöp Kokularını Yok Eden Kesin Çözümler

Karbonat

çöp kokusuna son
çöp kokusuna son

Çöp kokusuna çözüm olarak karbonatı kullanabilirsiniz. Temizlikte karbonat kullanımı her yerde karşımıza çıktığı gibi çöp kokularının giderilmesine de çözüm oldu. Temizleyip kuruladığınız  çöp kovanızın iç kovası varsa onun dibine ya da tek kovaysa kovanın dibinde bir çay kaşığı karbonat koymanız, oluşacak kötü kokuları içine hapsedecektir. Çöp kovasında kötü koku oluşmasını engellemek için düzenli olarak karbonat kullanabilirsiniz. Doğal ve zararsız bir madde olduğu için karbonat serpilmiş çöp kovasını o şekilde kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Sirke

çöp kokusunu nasıl yok ederim
çöp kokusunu nasıl yok ederim

Çöp kovanızın kokusunu yok etmek için elma ya da üzüm sirkesi kurtarıcınız olacaktır. Bir miktar sirkeyi az su ile seyrelterek kovanıza dökün ve içinde dolaştırarak her yerine temas etmesini sağlayın. Durulama yapmadan kurutun. Sirke çöpünüzdeki kokuları önleyip mikroplarıda öldürerek hijyeni %100 sağlayacaktır.Kötü Kokuları Gideren Kesin Çözüm

Vanilya

çöp kokusunu ne yok eder
çöp kokusunu ne yok eder

Çöp kokusunu önlemek için bir diğer yöntem de mis gibi kokan vanilyadan gelmektedir. Temizleyip kuruladığınız öp kovanıza çöp poşeti geçirmeden önce yarım paket vanilyayı boşaltıp her yerine bulaşmasını sağlamak için sallayınız. Daha sonra çöp poşetinizi geçirip çöplerinizi atabilirsiniz. Çöp kutusuyla poşet arasında kalan vanilya, çöpünüzün kapağını her açtığınızda mis gibi burnunuza gelecektir. Artık çöpünüz çöp değil vanilya kokacaktır.

Bitkisel Yağlar

çöp kokusuna bitkisel yağlar
çöp kokusuna bitkisel yağlar

Mutfaktaki Kötü Kokuları Nasıl Gideririm diyorsanız: Okaliptüs, lavanta, çilek, limon, menekşe, portakal, nane gibi ferahlatıcı yağlar evinize ferahlık, temiz ve hoş kokular vermeniz için yardımcı olacaktır. Kötü kokuları bastırıp yok eden bu doğal yöntem ile bir pamuk ya da peçete parçasına istediğiniz kokudan bir kaç damla damlatarak, çöp kovasının tabanını silmeniz ve peçeteyi kovanın içine yerleştirmeniz ile çöp kokularından arınmış bir mutfağa kavuşacaksınız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10