• DOLAR
  5,2973
  % -0,81
 • EURO
  6,0360
  % -0,89
 • ALTIN
  212,1617
  % 0,61
 • BIST
  93.699,49
  % 0,94
Classipress Amp Kurulumu

Classipress Amp Kurulumu

Classipress Amp Kurulumu

WordPress Accelerated Mobile Pages yani AMP kurulumunun henüz dünya da yeni ortaya çıkmasının ardından da bir takım hataların olması beraberinde de sitenin sıralamadan silinmesine neden olmaya başladı. Özellikle de önemli bir sıkıntı varsa bunun mutlaka çözülmesi gerekiyor.  Webmasterlar AMP kurulumunun ardından en sık karşılaşılan hataları bir araya getirmişler ve aşağıdaki hataların sık olarak meydana geldiğini ortaya çıkarmışlar. Buna göre hatalar şu şekilde sıralanabilmektedir.

amp-kurulumu1
amp-kurulumu1

AMP sayfa hataları

 • AMP’ de eşdeğerleri yüksek olan yasak HTML etiketleri konusunda
 • Sayfa içerisinde kullanıcı tarafından da yazılmış olan Java Script bulundu.
 • Geçersiz CSS stil sayfası
 • AMP işaretlerinde eksiklik veya yanlışlık
 • Yasak etiket kullanımı ya da geçersiz HTLM

AMP Eşdeğeri Yüksek olan Yasak HTML

AMP eşdeğerleri yüksek olan yasak HTML etiket sorunu olan özellikle de yüklenmiş resimlerin AMP’siz olmasıyla alakalı olan bir durum. Kısacası sitenize resim yüklerken mutlaka AMP olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor.

Sayfada JavaScript sorunu

Sayfada kullanıcıların yazmış oldukları JavaScript sorunu da henüz AMP içerisinde desteklenmiyor. JavaScript’in sizin tarafınızdan oluşturulmuş olmaması gerekiyor.

 Geçersiz CSS stil sayfası

Bu sayfa hatası özellikle de“//www” olarak çağrılmış olan CSS dosyası.  Eğer ki siz siteniz üzerinde buna neden olabilecek eklentiler kullanıyorsanız o zaman ilk önce ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekiyor. “//www” bu şekilde çağrılan CSS dosyaları özellikle de PR’den yüksek puan almaları için bu yöntemi kullanıyorlar. Bu işlem de AMP içerisinde geçersiz CSS sayfa sıkıntısına enden oluyor. Eğer ki sizin PR’nizin yüksek olmasını istiyorsanız ve de bu ayarın değiştirilmesini tercih etmiyorsanız o zaman sayfalarınızdan cache’ı AMP’lı muaf edebilirsiniz.

AMP İşaretlerinde Eksiklik Veya Yanlışlık

Bazen AMP sayfalarınız AMP’siz bir görüntü şeklinde arama motorlarında index alabilir bu nedenle de bunun için hata alıyor olabilirsiniz. Bu aslında önemli bir sorun değildir dikkate alınmaması gerekir.

Yasak Etiket Kullanımı ya da Geçersiz HTLM

Bu sorunda bazı özelliklerin hata veren sayfa da olmamasından dolayı mesela oluşturulmuş olan AMP’siz sayfa da farklı, AMP’lide farklıysa bu şekilde bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle de sıkıntıya düşmemeniz gerekiyor.

Yukarıda en çok karşılaşılan AMP hatalarından bazılarını sizlere belirttik. Bu hatalar sizleri hiçbir zaman sıralamadan silmezler. Bu hatalar genellikle sayfalarla olan sıkıntılardır. Yani siteye giriş yaptığınız içeriklerinizde bu hataları yaşamazsınız.

Hatasız Classipress AMP’ın search-console ise şu şekilde.

AMP’li sayfaların hiçbirisinde hata yok ise ve bu hatalardan bir tanesi eklediğiniz makalenin içerisinde ise çözümü yine aynı şekilde. Bu durumda siteniz içerisinde eklemiş olduğunuz makalenizde kırmızı renkli uyarı yer alıyorsa o zaman kısa bir zaman içerisinde siteniz sıralamadan silinecektir.

Classipresss Amp Kurulumu

Classipress teması amp kulurumu konusunda diğer temalara göre farklılık göstermektedir. Bu konuda hatasız bir kurulum yapmak istiyorsanız mutlaka uzman birinden destek almanız gerekmektedir. Eğer bu konuda profesyonel destek  almak istiyorsanız savas@port.com.tr adresine mail atabilir veya skype üzerinden info@seslichat.com ekleyerek bilgi ve kurulum talebinde bulunabilirsiniz. Classipress amp kurulumu konusunda referanslarımız mevcuttur isterseniz örnek referansları inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10