• DOLAR
  5,3411
  % 0,01
 • EURO
  6,0782
  % -0,19
 • ALTIN
  212,9762
  % 0,16
 • BIST
  92.827,29
  % -1,22
CD ve DVD  ‘ ye şarkı nasıl atılır?

CD ve DVD  ‘ ye şarkı nasıl atılır?

CD ve DVD  ‘ ye şarkı nasıl atılır?

CD ve DVD  ‘ ye şarkı nasıl atılır?, Bilgisayarımıza indirdiğimiz müzikleri cd ve dvd lere atarak arabamızda ya da işyerimizde dinleyebiliriz. Arabamızda mp3 çalar olmayabilir bu yüzden cd ye direkt müzikleri atmamız gerekebilir.

CD VE DVD nasıl müzik atılır? Cd ye müzik nasıl atmalıyım? Cd ye müzik atamadım ne yapmalıyım? Cd müzik atmak için gerekli programlar?

Cd ve dvd müzik atmak için ihtiyacınız olacak şey bir cd/dvd rom yazıcıdır. Sizin cd romumuz yazıcı mı yoksa okuyucu olduğunu üstüne bakarak anlayabilirsiniz. Üzerinde RW yazıyorsa sıkıntısız şekilde cd yazabilirsiniz. Burda ki  R=read(okuma) W=write(yazma) anlamına gelmektedir.

Arkadaşlar cd ve dvd ye müzik atmak için piyasada çeşitli programlar var. Bunlardan en bilindikleri BurnAvare ve Nero Burning’ tir. Bu programlar ile cd nize mp3 formatında yüzlerce şarkı atabilirsiniz.Ben sizlere bugun program kullanmadan en kolay şekilde nasıl müzik atarım onu göstereceğim.

Cd ’ ye şarkı nasıl atarım anlatımı

İlk olarak yapmanız gereken sevdiğiniz müzikleri bir klasörde toplamak. Daha sonra buradaki şarkıları seçip sag tıklayın. Sağ tıkladığınızda çıkan seçeneklerden Gönder seçeneğine tıklayın ve DVD RW sürücü(E:) seçeneğine tıklayın.

CD ve DVD ‘ ye şarkı nasıl atılır 1
CD ve DVD ‘ ye şarkı nasıl atılır 

Son seçeneği tıkladığınızda eger ki boş cd yada dvd takmadıysanız otomatik olarak cd sürücünüz açılacak ve size boş cd takmanızı söyleyecek. Cd mizi takarak yapatıyoruz.

CD ve DVD ‘ ye müzik nasıl atılır2
CD ve DVD ‘ ye müzik nasıl atılır

Cd mizi taktıktan sonra bizden bu cd nin ismini ve nasıl kaydedeceğimizi söylüyor. Biz ikinci kısma tıklıyoruz ve ileri diyoruz. Bu kısımda bilmeniz gereken bir kere cd ye şarkılar yazılırsa bir daha degiştirme yapamazsınız. Yeniden başka bir şarkı daha atamazsınız.

 

cd ye nasıl şarkı atarım 3
cd ye nasıl şarkı atarım

Format attıktan sonra kurulması gereken programlar

Görselde gördügümüz gibi artık her şey hazır şarkılar cd ye yazılmak üzere tek yapmanız gereken Diske Yaz kısmına tıklamaktır.

cd şarkı atma4
cd şarkı atma

Diske yaz dedikten sonra çıkan seçenekten bizim cd miz şarkı cd si olacağı için ses cd ‘ si hazırla diyoruz.

dvd şarkı nasıl atarım 5
dvd şarkı nasıl atarım 

En son aşamada da media player açılıyor ve burada  yazmaya başla diyerek cd mizi yazdırmaya başlıyoruz. Biraz bekleyip otomatik olarak cd rom açılacaktır. CD ve DVD  ‘ ye şarkı nasıl atılır? Sorusunun cevabını almış oluyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10