• DOLAR
  5,3358
  % -0,09
 • EURO
  6,0726
  % -0,28
 • ALTIN
  212,7357
  % 0,14
 • BIST
  93.213,49
  % 0,42
Bir Solukta Okunacak 10 Kitap

Bir Solukta Okunacak 10 Kitap

Bir Solukta Okunacak 10  Kitap

Bir Solukta Okunacak 10  Kitap , Bir solukta okuyabileceğiniz, size yeni bir dünyanın kapılarını açabilecek kitaplar.

Günümüzün hızlı temposuna kendimizi kaptırmış giderken bir soluk nefes alıp dinlenebileceğimiz arayışlar içindeyiz. Belki de bunların en yararlısı da kitap okumaktır. Sizi sıkmadan hem ufkunuzu genişletebilecek hem de otobüste, yemek molanızda okuyabileceğiniz  ve okumadığınıza pişman olabileceğiniz 10 kitap.

[wp_ad_camp_1]

1-KÜÇÜK PRENS 

kucuk-prens
kucuk-prens

Duymanın kalmadığı bu kitap dünyada en çok satılan ve okunan kitaplardan biridir. Bir çocuğun gözünden yetişkinlerin anlatıldığı bu kitapta kendinizi görüp dersler çıkaracağınıza eminiz.

2-DÖNÜŞÜM (Franz Kafka)

donusum-franz-kafka
donusum-franz-kafka

Kafka denilince aklımıza gelen ilk kitaplardan biridir Dönüşüm. Gregor  Samsa’nın böcek olarak uyanmasıyla başlayan bir hikayeyi anlatır. Toplumun farklı olana yaptığı muamelenin işlendiği kitabı Kafka’nın kalemiyle okumanın zevkidir Dönüşüm.

[wp_ad_camp_1]

3-ŞEKER PORTAKALI ( Jose Mauro De Vasconcelos)

seker-portakali
seker-portakali

Brezilyada yaşayan Zeze adında bir çocuğun başından geçenleri anlatmaktadır. 2012 yılında sinemaya uyarlanmış bu kitapta yazarın çocukluğundan izler bulunmaktadır. Eminiz ki sizin de kendinizden izler bulacağınız türden bir kitap.

4-SATRANÇ (Stefan Zweig )

satranc-stefan-zweig
satranc-stefan-zweig

Eline geçen bir kitapla satrancı öğrenip hayatını buna göre şekillendiren   Dr. B. nin öyküsünü anlatmaktdır. Yazarın intiharından önce sürgündeyken tamamladığı bu kitabı es geçmeyin.

5-PALTO ( Gogol)

palto-gogol
palto-gogol

Dostoyevski’nin  “Hepimiz onun Palto’sundan çıktık”  dediği kitaptır Palto. Bu sözden bile öneminin anlaşıldığı bu kitap Rus edebiyatının önemli eserlerindendir. Gerçekçi bir dille yazılan bu kitapta sıradan insanların çektiği sıkıntılar kaleme alınmıştır. Okunacaklar listenizin ön sıralarında yer vermeyi unutmayın.

6-SAVAŞ SANATI ( Sun Tzu )

savas-sanati-sun-tzu
savas-sanati-sun-tzu

Çin’in Yedi Askeri Klasiği arasında olan bu kitap askeri savaş taktiklerini anlatmaktadır. Farklı dallardaki insanları bile etkilemiş olan bu kitap sadece askeri alanda değil iş dünyasında da rehber alınmıştır. “Mükemmellik her savaşta çarpışarak kazanmak değildir. En iyi strateji savaşmadan kazanmaktır.” Diyen Sun Tzu ‘ dan  hayatımıza yön verirken de çıkarabileceğimiz dersler vardır.

[wp_ad_camp_1]

7-KÜRK MANTOLU MADONNA (Sabahattin Ali)

kurk-mantolu-madonna-sabahattin-ali
kurk-mantolu-madonna-sabahattin-ali

Berlin de bir sanat galerisinde beğendiği tabloyla başlayan Rauf Efendi’ nin hikayesidir. Sabahattin Ali’ nin güçlü  kalemiyle desteklenen bu hikayenin sonunu görebilmek için bile nefesinizi tutup okuyacaksınız. Bu kitapla okumayı bir kez daha seveceğinize eminiz.

8-KIRMIZI PAZARTESİ (Gabriel Garcia Marquez)

kirmizi-pazartesi-gabriel-garcia-marquez
kirmizi-pazartesi-gabriel-garcia-marquez

İşleneceğini herkesin bildiği bir cinayet düşünün ama kimsenin bir şey yapmadığı.

Yayınlandığı zamanlarda dünyanın birçok yerinde yankı uyandıran Kırmızı Pazartesi usta yazarın okumanız gereken önemli kitaplarındandır.

9-PUSLU KITALAR ATLASI ( İhsan Oktay Anar)

puslu-kitalar-atlasi-ihsan-oktay-anar
puslu-kitalar-atlasi-ihsan-oktay-anar

Yazarın felsefeci olduğunu anlayıp bu derinliği kitapta da hissedebileceğimiz bir yolculuk Puslu Kıtalar Atlası. Dilinin yalınlığı ile tarihe olan ilginizi arttırabilirsiniz.

10-YABANCI ( Albert Camus )

yabanci-albert-camus
yabanci-albert-camus

Yazarın en tanınmış kitabı olan Yabancı hala daha çok satanlarda yerini korumaktadır. Her şeyin kısa sürede olup bittiği kitapta dünyaya ve eylemlerine yabancılaşmış bir kişi kaleme alınmıştır.

Her kitabın bizi ayrı bir dünyaya götürdüğünü düşünürsek bence tek bir dünyada yaşamakla sınırlandırmamalıyız kendimizi. Emin olun dinlenmek için bile okuduğunuz zamanlar olacak. Listemizi de oluşturmuşsak şimdiden iyi yolculuklar herkese.

Makale yazarımı Hilal ZORLU’ ya teşekkür ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-06 20:26:21
2018-12-06 10:43:50
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10