• DOLAR
  5,3474
  % 0,36
 • EURO
  6,1074
  % 0,97
 • ALTIN
  213,6176
  % 0,42
 • BIST
  92.827,29
  % -1,22
Bilgisayarda Telelefona Kablosuz Dosya Atma

Bilgisayarda Telelefona Kablosuz Dosya Atma

Bilgisayarda Telelefona Kablosuz Dosya Atma

Bilgisayarda Telelefona Kablosuz Dosya Atma, Arkadaşlar bugun sizlere bilgisayara indirdiğimiz dosya, müzik, fotoğraf , uygulamalar gibi bir çok elemanı telefona nasıl aktarırız onu anlatacağım.

Bilgisayarımızda kapasitemiz çok fazla olduğu için film, dizi, fotograf , program koleksiyonlarımızı biriktiriyoruz. Bunlarından birini ya da birkaçını bazen telefonumuza  atmak istiyoruz o zaman bazı sıkıntılar yaşıyor. Yanımızda telefonumuzun kablosu olmayabilir ya da o an misafirlik olduğumuz için yanımızda getirmemiş olabilir bu durumlarda nasıl telefonumuza veri aktarırız onu göstereceğim.

Bilgisayardan telefona kablosuz veri aktarmayı anlatmaya başlayalım;

-Mail atarak aktarım;

Arkadaşlar aktarmak istediğimiz fotoğraf ,dosya, film, dizi neyse artık mail yoluyla 2. Bir mailimize atıyoruz. Daha sonra yolladığımız 2. Maili telefondan aktarıp indiriyoruz. Çok basit bir şekilde pc den telefona  veriyi yollamış oluyoruz.

Bilgisayarda Telelefona Kablosuz Dosya Atma1
Bilgisayarda Telelefona Kablosuz Dosya Atma1

-Sosyal Medya Yardımı ile Anlık veri yollama

Kullanmakta olduğumuz instagram, facebook , skypea, viber üzerinden dosya gönderimi çok rahat bir şekilde yapılabiliyor. Burda yapmanız gereken gönderdiğiniz kişinin facebook’unu veya skype anlık olarak ulaşabilmelisiniz.

Bilgisayarda Telelefona Kablosuz Dosya Atma2
Bilgisayarda Telelefona Kablosuz Dosya Atma2

-Whatsapp

Arkadaşlar bu yöntemle fotoğraflarınızı optimize edebilirsiniz. Yani boyutlarını otomatik düşürebilirsiniz. Örnegin bir müzigi bilgisayarınızdan telefonunuza aktarmak istiyorsunuz, ilk olarak pc den web whatsapp dan whatsapp ‘ınızı aktif ediyorsunuz daha sonra buradan rastgele birine müzigi atıyorsunuz(numara kullanılmaya olursa iyi olur yoksa karşıdaki bu ne der=) Daha sonra telefonunuzdan whatsapp ı açıp bakıyorsunuz. Burda da o dosya gönderilmiş gözüküyor ve o dosyaya tıklayınca iniyor. Alın size bedavadan pc den telefona dosya aktarma. Genellikle Iphonecular bunu çok yapar. Iphone da veri aktarmak baya zor olduğu için bu tarz yöntemler geliştirmişler kendilerine:D

foto

-Bulut teknolojisi

Arkadaşlar google, yandex gibi arama motorlarının dosya kaydetme yerleri oluyor. Google driver, yandex disk gibi. Yeni açan birine yaklaşık olarak 15 gb saklama alanı veriyor. Tabi bu işlemler için wifi olan biryerden yapmalısınız.

İlk olarak dosyamızı google driver veya yandex driver ekliyoruz daha sonra telefondan girip indiriyoruz.

Bilgisayarda Telelefona Kablosuz Dosya Atma3
Bilgisayarda Telelefona Kablosuz Dosya Atma3

-Bluetooth  ile veri aktarma   

Bilgisayarımızın bir çogunda artık bluetooth giriş donanımı olarak bulunmaktar. Sadece masa üstü bilgisayarda yok onlarada ufak bir aparatla bluetooth eklenebiliyor. Veri aktarımı hızıda ortalama idare edebilecek düzeyde. Aşagıdaki görselde gördügünüz gibi dosya üstüne tıklıyoruz gönder diyoruz bluetoothlaya tıklıyoruz ve telefonumuzda çıkan uyarıyı kabul edip dosyayı alıyoruz

Gönder/ bluetoot

bilgisayardan-telefona-kablosuz-dosya-transferi
bilgisayardan-telefona-kablosuz-dosya-transferi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2018-12-04 18:29:59
2018-12-02 23:29:10
zorbilgi: asdasdas
2018-12-02 23:26:53
GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ NASILDIR – Zorbilgi, Pratik Bilgiler, Yararlı Bilgiler: […] EFT ve HAVALE NASIL YAPILIR? […]
2018-12-02 01:27:52