• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Banka Hesabı Olmayan Birine En Hızlı Nasıl Para Yollarım

Banka Hesabı Olmayan Birine En Hızlı Nasıl Para Yollarım

Banka Hesabı Olmayan Birine En Hızlı Nasıl Para Yollarım

Uzakta banka hesabı olmayan birine en hızlı nasıl para yollarım sorusuna cevap vemeye çalışacağım.

Para yollama konusunda yaşayabileceğiniz en büyük sıkıntı karşımızdaki insanın hesabı olmamasıdır. Bizde bu sıkıntılara çözüm bulacağız.

Hesabı olmayan birine para yollamanın güvenilir yönlerini size anlatacağım . Uygulaya bileceğiniz bir çok yöntem var. Şehirler arası otobüs muavinine para verip o şekilde bile aktarım yapabilirsiniz tabi güvenebilirseniz.

Günlük yaşamımızda uzaktaki yaşlılarımıza, anne babamıza acil para göndermek isteyebiliriz ve araştırmalar yaparak bi çok yöntem görürüz. Ammavelakin internetteki bilgilerin yüzde 80 güvenilir değildir.

Banka hesabı olmayan birine en hızlı para yollamanın 2 yöntemini sizlerle paylaşıyorum.

Neyse lafı uzatmanın Alemi yok Hesabı olmayan birine en hızlı nasıl para yollarım maddeler halinde anlatacagım

1-Sizin ve karşıdaki kişinin banka hesabı yoksa ne yapabilir

İlk yapılabilecek;

a-)Bu yöntemde sizin tek ihtiyaç duyacağınız malzeme kimlik kartıdır. Uzakta para yolacağımız kişinin kimlik bilgilerinizi güzelce öğreniyorsunuz ve bir ptt şubesine gidip ben şu şahsa para yollamak istiyorum diyorsunuz. Ptt şubesinde size bir form veriyorlar bunu doldur gel oraya güzelce görseldeki gibi dolduruyorsunuz ve paranız yatırılıyor.

 

banka hesabı olmayan birine en hızlı nasıl para yollarım 2
banka hesabı olmayan birine en hızlı nasıl para yollarım 2

b-)Uzakta olan bir yakınınıza para gönderirken ptt size uzak kalıyorsa sizin için bir yöntemim daha var. Bunun için gerek olan malzemeler bir tane telefon ve kimlik kartıdır. ( karşımızdaki kişininde telefonu olmak zorunda)

En yakın bankaya gidiyorsunuz kartsız işleme basıyorsunuz daha sonra para yollama kısmına basıp kendi ve göndericinin tc ve telefon numaralarını girip parayı yolluyorunuz. Garanti bankasını daha önce bu şekilde kullanmıştım. Sistem kesinlikle çalışıyor merak etmeyin.

2-Banka hesabı olmayan birine para yollamanın ikinci bir versiyonuda,

Diyelim ki sizde banka kartı var ama para yollayacağınız kişinin hesabı yok . Hiç üzülmeyin bankaların yeni sistemlerinde şubeye gitmeden oturduğunuz yerde telefonunuzdan karşı tarafa para yollayabiliyorsunuz. Garanti bankasının “cep bank” sisteminde telefonunuzda direkt istediğiniz kişiye para yollayabilirsiniz.

Cep bank ile karşıdaki kişinin hesabı olmasa bile anında para yollayabilirsiniz. Bu işleri isterseniz Cep telefonunuzda kısa mesajla ya da garanti internet bankacılığından veya paramatiklerden yapabilirsiniz. Cep Bank işlemi limiti en fazla 500 tl ile sınırdır ve haftada en fazla 4 işlem yapabilirsiniz.

Cep Bank işlemini neredeyse her banka yapmaktadır. Aratmanız gereken kelime kartsız işlemler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM