Mezarın Üstüne Neden Çiçek Konur

İlginç Bilgiler zorbilgi 27

Mezarın Üstüne Neden Çiçek Konur

Mezarın Üstüne Neden Çiçek Konur, Mezarın üstüne çiçek koymak gibi davranışların temelini çok eski zamanlara dayanır. Genelde şu anda mana veremediğimiz çoğu davranışımız aslında kökenimizden birer miras. Yüzyıllar içerisinde değişimlere uğrayarak çıkış noktasından çok çok uzaklaşsada bu davranışların temelinde ne yattığını  bulabiliyoruz.

mezarlıga neden çiçek bırakırız

mezarlıga neden çiçek bırakırız

Mezarın üstüne çiçek koyma davranışı ilk olarak mısırlılarda görüldü. Aslında bu firevuna bir saygı olarak yapıldı. Firevun öldüğünde saygı için mezarı çiçeklerle bezendi.

Mezarın üstüne çiçek koyma davranışının bir başka nedeni ise kötü ruhlardan kaçma, korunma adına mezarlara bırakılırdı. Ölmüş olan kişiyi kötü ruhlardan bu şekilde  korurlardı.

Biraz daha mantıklı olanı ise ölmüş olan kişinin cesedi kokmaması için çiçekler bırakılırdı tabi tam olarak hangisinin nedeni olduğunu bilemiyoruz belki de hepsi mezarın üstüne çiçek bırakma geleneğine katkıda bulunmuştur.

Mezarın Üstüne Neden Çiçek Konur, Mezarlara neden çiçek bırakılır, Mezarlıklara çiçek bırakmak

Sosyal Ağlarda Paylaş

{zorbilgi}

Buraya kendinizden bahseden yazılar giriniz.Buraya kendinizden bahseden yazılar giriniz.Buraya kendinizden bahseden yazılar giriniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir