Ateş Böceği Nasıl Işık Veriyor

İlginç Bilgiler zorbilgi 63

Ateş Böceği Nasıl Işık Veriyor

Ateş Böceği Nasıl Işık Veriyor, yaz aylarında geceleri yanıp sönen ve muhteşem bir görüntü oluşturan böceklerdir.

Ateş Böceği Nasıl Işık Veriyor

Ateş Böceği Nasıl Işık Veriyor

Ateş böceklerinin yanıp sönmesinin nedeni dişisiyle buluşma amacıyladır ve ışık saçarken kısa aralıklarda ve farklı ritimlerde ışık saçarlar bunun nedenide diğer ışık saçan böceklerden kendilerini ayırmak için.

Ateş böceklerini sahip olduğu bir ışık organı vardır ve bu karın bölümündedir. Bu bölgede ışığı yansıtmak için tabakalar bulunur.

Işık olayının oluşumu bu olay bildiğim ateş ile hiçbir alakası yoktur kimyasal bir olaydır va şu şekildedir; lüsiferin maddesinin oksijenle yakılması sonucunda oluşur. Oksijen burda yanma olayını tetikleyen etkendir. İlk başta bahsettiğimiz yanıp sönme olayını böcek oksijeni keserek yaparak. Belirli aralıklar kesilen oksijen karın bölgesindeki ışık organının sönük gözükmesine neden olur.

Ateş böceklerinin en çok olduğu Tayland ve burda  bulunan Ton Lampoo ağaçlarını sararlar. Geceler bir dakikada 150 kere yandıklarında ortalıkta müthiş bir görüntü olmaktadır.

Ateş Böceği Nasıl Işık Veriyor, ateş böceklerinde ışık nasıl oluşuyor, ateş böceklerinde ışık, ateş böcekleriyle ışık elde etme, ateş böcelerinin yapısı

Sosyal Ağlarda Paylaş

{zorbilgi}

Buraya kendinizden bahseden yazılar giriniz.Buraya kendinizden bahseden yazılar giriniz.Buraya kendinizden bahseden yazılar giriniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir