2016 Dikey Gecis Sınav Sonuçları Hata Mı Var?

Güncel Bilgiler zorbilgi 709

2016 Dikey Gecis Sınav Sonuçları Hatalı mı?

2016 Dikey Gecis Sınav Sonuçları Hata Mı Var?, 2016 dikey geçiş sınavında ilk defa yeni bir sistem uygulandı kitapçıkların üzerine  işaretleme yapıldı. Girenleri şok eden bu uygulama akılda soru işaretleride bıraktı. Hele ki DGS sonuçlarının açıklanması uzaması insanların akıllarında daha büyük soru işaretleri oluşturmaya başladı.

2016 Dikey Geçiş Sınavında uygulanan sistem: her sorunun altına bir kare kod konulmuş ve her sonunun bitimine öğrencilerin işaretleyebileceği bir cevap kısmı var. ÖSYM bu sınavı okurken Kitapçıgın tüm sayfalarını tarayarak sonuçları açıklayacaktı.

dikey-gecis-kare-kod

dikey-gecis-kare-kod

Sonuçların açıklanmasından sonra birçok kişinin beklediği puandan düşük alması ÖSYM ye itirazları başlattı. En son çıkan haberlerde ise ;

2016-dikey-gecis-sinav-sonuclari-hata-mi-var

2016-dikey-gecis-sinav-sonuclari-hata-mi-var

ÖSYM dikey geçiş sınavının optiklerini okuyamamış bu yüzden görevliler eski optik kâğıtlarına tek tek kendileri işaretlemişler. Tabi cevapları aktarırken görevlinin insiyatifine kalmak insanı korkutuyor. Belki eksik belki fazla aktarılmış olabilir. ÖSYM şuanda açıklama yapmasada yüzlerce dilekçe geldiği itirazları çığ gibi arttığı söyleniyor. Eğer ki böyle bir durum varsa hemen DGS iptal edilmeli insanların hayatlarıyla böyle kolay şekilde oynanmamalıdır.”

ÖSYM yakında bu sınavla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. Bu kadar kişinin içindeki şüpe giderilmelidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{zorbilgi}

Buraya kendinizden bahseden yazılar giriniz.Buraya kendinizden bahseden yazılar giriniz.Buraya kendinizden bahseden yazılar giriniz.

“2016 Dikey Gecis Sınav Sonuçları Hata Mı Var?” üzerine 1 yorum

  1. paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir